Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 20 Styczeń 2018    |    Imieniny: Fabian, Sebastian

Kulejące Anioły zapraszają na koncert

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie z siedzibą w Piasku, serdecznie zaprasza na koncert charytatywny „Rozrywkowo Kolędowo”, który odbędzie się w sobotę 20 stycznia 2018 r. w Domu Kulejących Aniołów.

Na naszej "scenie" wystąpią terapeuci z PSONI, terapeuci z Ośrodka Matka Boża Różańcowa oraz przyjaciele Kulejących Aniołów...

Koncert odbędzie się w sobotę 20 stycznia 2018 r. o godzinie 18.00 w Domu Kulejących Aniołów w Piasku przy ul. Dworcowej 27.

Wspaniali wykonawcy i muzycy zagrają i zaśpiewają noworocznie co im w duszy gra...

Zaproszenia na koncert można odebrać:

- w Pszczynie przy ul. Antesa 1 (I piętro),

- w Piasku przy ul. Dworcowej 27, w godzinach od 7.00 do 15.00.

Podczas koncertu, w ramach zbiórki publicznej 2015/186/OR, będzie można wspomóc podopiecznych Domu Kulejących Aniołów, wrzucając dowolną kwotę do puszek kwestarskich.

Zapewniamy radosną i ciepłą atmosferę, anielskie głosy wykonawców oraz wiele wspaniałych, muzycznych wrażeń!

 ZAPRASZAMY!!!

 

STRAŻACY PROSZĄ O 1 % NA NOWY SAMOCHÓD

 

W imieniu Mieszkańców Gminy Pszczyna i Zarządu OSP w Piasku zwracamy się, w sposób szczególny w tym roku, z prośbą o przekazanie 1% podatku za rok 2017 na rzecz naszej jednostki. 

Sami dokładamy wszelkich starań, aby nasza jednostka była jak najlepiej wyposażona, by mogła Państwu efektywnie pomagać. Dzięki naszym zabiegom udało się w tym roku pozyskać dotację od Marszałka Województwa Śląskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w kwocie 100 tys. złotych na zakup nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Brakującą kwotę ok. 100 tys. złotych chcemy pozyskać częściowo z dotacji gminnej, ze zbiórki publicznej i z Państwa darowizny w formie 1% podatku. KRS 0000288347

Szanowni Państwo w 2017 roku obchodziliśmy mały jubileusz 10 lat od reaktywacji jednostki OSP w Piasku. Przez ten czas staraliśmy się udowodnić, że warto w nas inwestować. W ciągu tych dziesięciu lat wybudowaliśmy własnoręcznie garaże, zmodernizowaliśmy istniejący budynek. Oczywiście, co najważniejsze w naszej działalności to blisko 250 interwencji związanych z ratowaniem życia i mienia mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

Pojazd, który planujemy zakupić służyłby przede wszystkim do interwencji przy małych pożarach, do ratownictwa technicznego na drogach, do usuwania skutków podtopień (zalanych piwnic), likwidowania miejscowych zagrożeń, np.: powalonych drzew i konarów. Mamy nadzieję, że tak jak w minionych latach, również w tym roku wspomogą Państwo naszą inicjatywę i w roku 2018 samochód ratowniczo-gaśniczy będzie służył wszystkim mieszkańcom potrzebującym pomocy.

 

z poważaniem

 

Marek Głombek

Prezes Zarządu

OSP w Piasek

Bieg charytatywny „Królowie u bram Aniołów“...otwieramy te bramy:)

Bieg charytatywny „Królowie u bram Aniołów“...otwieramy te bramy:)

Zapisy do biegu tutaj...

https://dostartu.pl/krolowie-u-bram-aniolow-v1999.pl.html

6 stycznia 2018 roku o godzinie 13.00 nastąpi oficjalne świętowanie zakończenia budowy "Domu Kulejących Aniołów" w Piasku. 

Nowy obiekt dla swoich podopiecznych jest jak Zamek dlatego też początek świętowania rozpoczynamy biegiem, w którym udział wezmą Królowie. I Ty zostań w tym dniu Królem...biorąc udział w biegu. Trasa lekka, łatwa i przyjemna...5 lub 10 km...bieg, rolki, nordic walking oraz wózki inwalidzkie.

Wszystkich dopingujących zmagania biegaczy zapraszamy w rejon "Domu Kulejących Aniołów"...będą słodkości, ciepłe napoje i posiłek.

Opłata startowa, która w całości przekazana zostanie na ostatnie zakupy elementów wyposażenia nowego obiektu wynosi 20 zł (w przypadku przelewu przez internet) oraz 30 zł (dla uczesników zgłaszających się w dniu biegu, przy czym zgłoszenie w dniu biegu

możliwe jest tylko w przypadku jeśli limit 500 uczestników nie zostanie przekroczony).

Osoby chętne do wsparcia finansowego biegu "Królowie u bram Aniołów", a także wolontariusze potrzebni do pomocy w dniu imprezy proszeni są o kontakt z osobami reprezentującymi organizatorów:

- Tomasz Bratek - tel. 609 568 567

- Jacek Kotajny - tel. 601 514 249

Zabawa Andrzejkowa 2017

Rada Rodziców przy ZSP w Piasku serdecznie zaprasza na Zabawę Andrzejkową organizowaną 25.11.2017r. w Domu Weselnym Jabłońscy w Piasku. Zabawę prowadzić będzie Squirrel Sound and Light. Bilety w cenie 100 zł od osoby do nabycia w sekretariacie szkoły. Szczegóły na stronie internetowej naszego ZSP www.zsp10.pless.pl oraz plakatach.

Przewodnicząca RR  Agnieszka Gniełka-Helios 

 

Rada Sąsiedzka

Proponujemy powrót do otwartej formuły Rady Sąsiedzkiej, tym bardziej, że to rozwiązanie spotkało się z aprobatą ze strony Radnych Rady Miejskiej oraz Burmistrza Pszczyny. Dobiegł końca proces wyboru propozycji projektów do trzeciej już edycji Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego, w ramach zasad, które sami Państwo, jako mieszkańcy mogą ustalać. Rozpoczęliśmy proces zmian od spotkań w ramach Rad Sąsiedzkich w 2015 roku. W kolejnej edycji konsultowaliśmy z Państwem ewentualne zmiany podczas zebrań Rad Osiedlowych i Sołeckich. W tym roku, chcielibyśmy zaproponować powrót do otwartej formuły Rady Sąsiedzkiej, tym bardziej, że propozycja spotkała się z aprobatą ze strony Radnych Rady Miejskiej oraz Burmistrza Pszczyny. Na wspólnym posiedzeniu Komisji Budżetu, Komisji Gospodarki oraz Komisji Spraw Społecznych, w dniu 2 października 2017 r., przyjęto wniosek by zwołać Radę Sąsiedzką - cykl otwartych spotkań poświęconych ewaluacji Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego oraz przygotowaniu propozycji zmian do zasad kolejnych edycji.

Zapraszamy na cykl spotkań pod wspólną nazwą RADA SĄSIEDZKA. Spotkajmy się:

13 listopada, o godzinie 17:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie;

20 listopada, o godzinie 17:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie;

27 listopada, o godzinie 17:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie;

                                                                                                Źródło UM w Pszczynie

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców do udziału w spotkaniach. Istnieje również możliwość zorganizowania Rady Sąsiedzkiej w naszym sołectwie. Zatem wszystkich zainteresowanych takim spotkaniem, w celu omówienia zasad Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego, poddania dyskusji pomysłów i uwag, wprowadzenia zmian w regulaminie prosi się o kontakt z sołtysem tel. 601 74 71 77 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i podanie propozycji terminu spotkania, które może zostać zorganizowane w Kaniówce czy salce OSP. Termin takiego spotkania zostanie  wcześniej ogłoszony.  

 

Nabór do Chóru Klema i zaproszenie na warsztaty

Dołącz do nas – przyjdź i przekonaj się sam/sama jak szybko staniesz się częścią niezwykłego zespołu, który zarazi Cię pasją i radością ze wspólnego śpiewania i działania. Jeśli szukasz doznań artystycznych i duchowych – koniecznie zajrzyj do nas! Zapraszamy osoby w wieku 15 - 50 lat.  Próby chóru odbywają się w czwartki w salce parafialnej o godz. 18.00.

Jeśli Państwo chcieliby dołączyć do nas jest to dobry moment, gdyż 23 listopada rozpoczynamy cykl czterech spotkań - warsztatów z emisji głosu pod kierownictwem znakomitego szkoleniowca, którym jest Pani Barbara Garus – chórmistrz, dyrygent, nauczyciel emisji głosu techniką MIX, absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Śląskiego, członek International Voice Teachers  of Mix. Warsztaty obejmować będą zajęcia techniki wokalnej, prawidłowej naturalnej emisji głosu, ćwiczenia rozluźniające i eliminujące zbędne napięcia w głosie, ćwiczenia wzmacniające głos i poprawiające jego kondycję, łączenie dźwięków wysokich z niskimi. Pracować będziemy nad poszerzeniem skali głosu, kontrolą oddechu, poprawną dykcją i artykulacją, dynamiką, agogiką w wybranych utworach. Być może jest to właśnie doskonały czas aby do nas dołączyć. Warsztaty organizowane są we współpracy z Radą Sołecką w Piasku, która je finansuje.

Doposażenie placu zabaw przy Słowackiego

W najbliższym tygodniu rozpoczną się prace związane z realizacją ostatniego zadania – projektu lokalnego Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 tj. montaż nowego urządzenia zabawowego - zjazdu linowego, wymiana zużytej huśtawki z oponami na nową oraz demontaż jednego zniszczonego urządzenia. Pod nowymi urządzeniami zostanie wykonana nawierzchnia  z piasku. Prace wykona firma PPU „Figler” Henryk Figler z Tarnowskich Gór. Koszt 26 918,86 zł.

Informacja podatek 2017

Informuję, iż wpłaty IV raty podatku od nieruchomości, podatku rolnego i  leśnego będą przyjmowane w Sołtysówce w dniach:

13 listopada (poniedziałek)godz.8.00-12.00

14 listopada (wtorek) godz. 15.00-18.00

15 listopada (środa) godz. 8.00-12.00

Informuję, iż w/w wpłat można również dokonać w kasie Urzędu Miejskiego w godzinach pracy urzędu lub przelewem na wskazane indywidualne konto bankowe które podane jest na decyzji podatkowej.

Serdecznie zapraszam Sołtys

 

Spotkanie Barbórkowe 2017

Dnia 4 grudnia po mszy św. w intencji górników odbędzie się spotkanie barbórkowe w sali przy OSP Piasek. Osoby, chcą wziąć udział w tym spotkaniu proszone są o kontakt z Panem Andrzejem Kretem nr tel. 607 464 345. Zapisy będą przyjmowane do 26 listopada. 

Hodowcy Gołębi Pocztowych Podsumowali sezon 2017

Dnia 4 listopada odbyło się spotkanie podsumowujące sezon 2017 Sekcji Piasek Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Podczas spotkania między innymi zostały wręczone puchary, dyplomy dla najlepszych hodowców. Przedstawiamy wyniki:

Czytaj więcej: Hodowcy Gołębi Pocztowych Podsumowali sezon 2017

Znowu Mieszkańcy Piasku nie zawiedli w Budżecie Obywatelskim

W piątek na konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim ogłoszono wyniki Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Miło nam poinformować że zarówno projekt lokalny jak i ogólnogminny zakwalifikowały się do realizacji.

Projekt Ogólnogminny:

Uatrakcyjnienie wolnego czasu dzieci w Szkołach Podstawowych poprzez realizację zajęć dydaktyczno-naukowych - 98.400 zł - 1212 głosów

Projekt lokalny:

Budowa zaplecza lekkoatletycznego: bieżni lekkoatletycznej, bieżni do skoku w dal, rzutni do pchnięcia kulą i rzutu piłeczką palantową dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piasku oraz mieszkańców Piasku na terenie rekreacyjno-sportowym przed boiskiem "Orlik" - etap I: budowa bieżni lekkoatletycznej i przebudowa ogrodzenia oraz modernizacja systemu alarmowania i ostrzegania ludności - 102.031,29 zł - 635 głosy

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA ODDANE GŁOSY NA NASZE PROJEKTY.

więcej 

Czujnik powietrza w Piasku

Od kilku dni działa na terenie naszego sołectwa czujnik powietrza. W całej gminie ma być ich zamontowanych 17 sztuk głównie na budynkach szkół. Dziś rano w Piasku pyły zawieszone o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometra były przekroczone o przeszło 640% .

Na żywo można śledzić pomiary na stronie internetowej:

 http://panel.syngeos.pl/

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

Zaloguj