Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 2 Lipiec 2020    |    Imieniny: Jagoda, Urban, Otton

Wyciek gazu, ewakuacja w Piasku

W piątek 4 kwietnia około 12.40 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o wycieku gazu ziemnego w Piasku przy ulicy Powstańców Śląskich.
Okazało się, że w wyniku nieostrożności operatora koparki doszło do uszkodzenia gazociągu. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i dokonaniu rozpoznania działania strażaków polegały na wyznaczeniu strefy niebezpiecznej oraz bieżącym monitorowaniu stężeń wybuchowych.

W związku z zagrożeniem wybuchem kierujący działaniem ratowniczym podjęli decyzję o ewakuacji 21 osób z siedmiu posesji oraz polecił wyłączenie napięcia w obrębie miejsca zdarzenia.

Po wyłączeniu i zamknięciu nitki gazociągu przez pogotowie gazowe i ustaniu wypływu gazu ziemnego z sieci po raz kolejny sprawdzono przy pomocy eksplozymetrów teren wokół miejsca wycieku oraz budynki w strefie niebezpiecznej. W związku z brakiem zagrożenia zezwolono mieszkańcom na powrót do domów.

W działaniach, które zakończono około 14.30, uczestniczyły cztery zastępy JRG Pszczyna, zastęp OSP Piasek a także pogotowie gazowe, pogotowie energetyczne, policja oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego.

new / pless.pl, źródło: KP PSP Pszczyna

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj