Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 2 Lipiec 2020    |    Imieniny: Jagoda, Urban, Otton

Festyn już za nami....

{nomultithumb}

herb piaskuW dniu 21 czerwca 2014 r. na terenie wokół Ośrodka Kultury Kaniówka odbył się na stałe wpisany w tradycję Piasku Festyn Rodzinny, który został po raz kolejny zorganizowany w naszym sołectwie. Organizatorem festynu była Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna, Klub Sportowy Czarni Piasek, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Kółko Rolnicze.
Festyn rodzinny, który licznie zgromadził społeczność naszej miejscowości i nie tylko miał na celu zintegrowanie mieszkańców, dzieci oraz włączenie mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu, zabawach oraz upowszechnianie sportowego zdrowego stylu życia poprzez zorganizowanie IV Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Sołtysa Piasku jak również IV Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa OSP Piasek.


Piłkarze drużyny Japi-Bud wznieśli Puchar Sołtysa. W czwartym turnieju piłki nożnej o to trofeum walczyło osiem drużyn złożonych z zawodników mieszkających lub pochodzących z Piasku. Po raz czwarty Rada Sołecka, a także działacze Klubu Sportowego Czarni Piasek zorganizowali turniej piłkarski przy okazji festynu sołeckiego podczas którego każdy z zawodników otrzymał poczęstunek - kiełbaskę z grilla z pieczywem oraz wodę. Jak zwykle zainteresowanie rozgrywkami było ogromne. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn, co daje ponad 70 zawodników grających o Puchar Sołtysa.
Drużyny zostały podzielone na dwie grupy w których rywalizowały systemem "każdy z każdym". W grupie A bezkonkurencyjny był Sew-Met, który wygrał wszystkie mecze - z Elitą, Fanpakiem oraz Multi-Formem II/Brygadą Kryzys. Drugie miejsce i awans do półfinałów zarezerwowała sobie Elita. W grupie B komplet zwycięstw odniósł Kiero Team, a z drugiego miejsca do dalszych gier wyszedł Japi-Bud. Na dalszych miejscach w tej grupie znaleźli się Piasek United i Oldboys.
W zaciętych półfinałach Sew-Met przegrał 1:2 z Japi-Budem, a Elita uległa 2:4 Kiero Team. Trzecie miejsce przypadło Sew-Metowi (wygrana z Elitą 6:2). W wielkim finale Japi-Bud wygrał 5:2 z Kiero Team i po raz pierwszy wzniósł Puchar Sołtysa.
Najlepszym bramkarzem organizatorzy wybrali golkipera Japi-Budu - Rafała Krzekotowskiego, najwięcej bramek (9) zdobył Adam Ćwierz z Sew-Metu, a statuetka dla najlepszego gracza turnieju przypadła Wiktorowi Łabie z Kiero Team.
Puchary i statuetki zostały wręczone z rąk Sołtysa Pani Barbary Psik i Posła na Sejm RP Pana Sławomira Kowalskiego podczas trwania imprezy na scenie obok Ośrodka Kultury Kaniówka około godziny 21.00.
Podczas festynu, na którym wszyscy wesoło się bawili, nie zabrakło wielu wspaniałych atrakcji dla naszych najmłodszych mieszkańców. Przez ponad trzy godziny gry i zabawy dla dzieci prowadził Clown Jasiek, który swoim wesołym i kolorowym strojem, pomysłami na zabawę umilał czas najmłodszym. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach a każdy uczestnik otrzymał wspaniałą nagrodę przewidzianą przez organizatora. Nie zabrakło kolorowych balonów, które umiliły wspólną zabawę i czas dzieci. Miło było patrzeć na naszych najmłodszych mieszkańców podczas wspólnej integracji w zabawach i grach a najbardziej cieszyły ich uśmiechnięte buzie oraz podziękowania za wspaniałe nagrody, które otrzymały za udział w konkursach. W trakcie trwania festynu nie zabrakło oczywiście kolorowych wspaniałych dmuchańców z których wszystkie dzieci mogły bezpłatnie korzystać i bawić się do woli. Dmuchańce cieszyły się popularnością a dzieciaki bawiące nie dawały obsłudze ani chwili wytchnienia. Nie zabrakło malowania twarzy dzieci jak również waty i popkornu którymi zajadali się najmłodsi.
Mieliśmy okazję zobaczyć dzieci z klasy 3a które zostały perfekcyjnie przygotowane do występu przez swoją wychowawczynię Panią Karolinę Bieszczad Głowacką w strojach ludowych. Dzieci przepięknie zatańczyły i zaśpiewały podczas tego występu stwarzając miłą i sympatyczną atmosferę festynu a poprzez swoje ludowe stroje i prezencję na pewno na długi czas utkwiły w pamięci oglądającej ich publiczności. Dzieci zostały nagrodzone upominkiem za ich trud i poświęcony czas.
W programie festynu nie mogło zabraknąć na scenie piosenek w wykonaniu miejscowych artystek pod kierownictwem Pani Magdy Drobiec, która przygotowała dziewczyny do tego występu, który porwał publiczność.
Kolejną atrakcją dla dzieci były konie, które dzieciaki mogły dosiąść i przejechać się w siodle pod okiem instruktora co również dostarczyło im wielu niezapomnianych wrażeń.
Zorganizowaliśmy warsztaty ceramiki gdzie pod opieką prowadzącej Pani Bożeny Ananicz z Pszczyńskiego Centrum Kultury dzieci mile spędziły czas na zabawie z gliną i mogły spróbować swoich sił w tej dziedzinie. W tym miejscu pragniemy podziękować Pani za przeprowadzone warsztaty podczas których dzieciaki miały możliwość i szansę wykonania przepięknych prac, spędzenia czasu właśnie w takiej formie zabawy. Przeprowadzone warsztaty cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród dzieci.
Dzięki życzliwości naszych mieszkańców i tych dużych i tych małych zorganizowaliśmy wystawy ceramiczno- plastyczne, wystawę porcelany, obrazów haftowanych i malowanych oraz wystawę decoupage. Wystawa miała pokazać ile utalentowanych osób mamy w naszym lokalnym środowisku, które pracują w swoim domowym zaciszu. Dzięki tej wystawie ich prace mogły ujrzeć światło dzienne. Szczególne podziękowania dla mieszkańców, którzy zgodzili się aby ich prace mogły zostać pokazane podczas tych wystaw Pani Helenie Pytel, która stworzyła dla nas przepiękną wystawę obrazów własnoręcznie haftowanych a wśród nich znalazło się 25 obrazów: Stworzenie Adama, Chrystus Pantokrator, Krzyż Zmartwychwstałego, Chrystus Cierpiący, Aniołki Rafaela, Ręce, Madonna de la Sedia, Pamiątka Chrztu Judyty, Chrystus w Ogrójcu, Chrystus w cierniowej koronie - dwie wersje, Odbicie Chrystusa na płótnie, Jezu Ufam Tobie, Jan Paweł II, Pamiątka Ślubu Marioli i Krystiana, Matka Boża (Richelie), Scenka, Czytająca Fragonarda, Matka z dzieckiem, Dzięcioł, Żonkile, Dom z ogrodem, Zachód słońca, Żaglówki. Pani Helena Urbańczyk-Boroń wraz z mężem stworzyła dla nas wystawę obrazów własnoręcznie malowanych wśród których znalazły się przepiękne portrety, krajobrazy, Zamek Pszczyński, martwa natura, motywy kwiatów, koni i wiele innych. Pragnę zwrócić uwagę na wystawę prac dzieci, które tworzyły podczas zajęć plastyczno-ceramicznych pod patronatem Pszczyńskiego Centrum Kultury w trakcie roku szkolnego na zajęciach w naszej szkole. Na ręce naszych najmłodszych mieszkańców składam gratulacje i życzę kolejnych sukcesów i zaangażowania podczas kolejnych warsztatów ceramiczno-plastycznych, które jak co rok dzięki życzliwości Pani Dyrektor będą odbywały się w naszej szkole. Wystawa decoupage pokazała prace uczestniczek zajęć prowadzonych pod patronatem Miejsko Powiatowej Biblioteki Publicznej w Piasku, które odbywały się na Kaniówce. W tym miejscu serdeczne podziękowania dla Pani Sylwii Michalskiej i Pań: Janinie Skorupka, Sonii Malcharek.
Festyn nie mógł odbyć się bez wspólnej zabawy z zespołem CHAOS, który porwał do zabawy niejednego gościa imprezy i przez ostatnich 10 lat gra podczas naszych festynów sołeckich w naszej miejscowości. Kieruję podziękowania na ręce Pana Grzegorza Wanota, który pokrył koszty zespołu. Dziękujemy Dyrektorowi Pszczyńskiego PCK-ulu za udostępnione nagłośnienie natomiast podziękowania za namioty, które osłoniły nas od słońca i uratowały przed deszczem kierujemy do UM w Pszczynie.
W ofercie festynu znalazły się również: kiermasz ciast, sprzedaż gofrów, stoisko gastronomiczne a to wszystko przygotowały dla nas Panie z KGW i KR.
Podczas imprezy panowała miła i pogodna atmosfera. Zorganizowany festyn spełnił oczekiwania jego twórców, dzieci i młodzieży uczestniczącej w zabawie. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do mile spędzonego czasu. Kieruję serdeczne podziękowania dla Rady Sołeckiej w Piasku oraz Radnych za pomoc i zaangażowanie podczas tegorocznego festynu. Podziękowania dla Klubu Sportowego, który w tym roku włączył się w pomoc i organizację Turnieju Piłki Nożnej w szczególności dla Pana Michała Pawlaka za koordynację i sprawny przebieg turnieju. Podziękowania dla OSP, KGW i KR. Podziękowania dla wszystkich sponsorów oraz osób, które pomagały podczas tegorocznego festynu.

 

Sołtys Sołectwa Piasek
Barbara Psik
 

wyniki

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj