Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny: Sława, Jakub, Stefan

Ucztowali przy wielkim wigilijnym stole

Panie z kół gospodyń wiejskich po raz kolejny pokazały, co to znaczy pyszna uczta wigilijna.
Wczoraj w OSP Wisła Mała zorganizowano XVI prezentację „Potrawy Wigilijne”. Pyszne dania przygotowały członkinie kół gospodyń wiejskich z gminy Pszczyna oraz z Kobióra.

Wielki stół uginał się od pachnących, pięknie wyglądających i – co najważniejsze – smakujących dań. Czego tam nie było! Panie z Ćwiklic postawiły m.in. na panierowanego sandacza i krokiety z kapustą i grzybami leśnymi, Studzionka – na śledzia w śmietanie z cebulką i jabłkiem, roladki śledziowe w sosie pomidorowo-koperkowym, Rudołtowice – na pierogi z kapustą i grzybami oraz tradycyjną kopę.

Na stoliku przygotowanym przez KGW Kobiór kusił m.in. karp wędzony, Starą Wieś – makówki z sosem, kapusta kiszona z grzybami, Brzeźce – szałot bez majonezu, pstrąg na maśle, a Piasek – karp w galarecie i pierogi z... makiem!
więcej pszczyńska.pl

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj