Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 2 Grudzień 2020    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

PODSUMOWANIE ROKU 2014 KOŁA EMERYTÓW, RENCISTÓW I INWALIDÓW W PIASKU

Przełom roku to czas podsumowań i planów. Zarząd Koła Emerytów i Rencistów w Piasku dokonał podsumowania roku 2014, chcieliśmy w skrócie przedstawić to, co wydarzyło się w ubiegłym roku jak również zachęcić do współuczestniczenia w imprezach, jakie przygotowaliśmy na ten rok. Będą to spotkania, wyjazdy do kina i teatru, wycieczki krajoznawcze, organizowanie wczasów. Jak zwykle o wszystkich naszych zamierzeniach będziemy informować na bieżąco na łamach „Wieści” jak również na naszych spotkaniach. Obecnie nasze Koło liczy 133 członków, składka członkowska, określona zgodnie z Uchwałą Zarządu Rejonowego Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów wynosi w roku 2015 trzydzieści złotych. W roku 2014 odbyły się następujące imprezy i spotkania:Styczeń – tradycyjne spotkanie opłatkowo – noworoczne,

Luty – spotkanie biesiadne na Kaniówce

Marzec - spotkanie z okazji Dnia Kobiet w restauracji Samanta

Kwiecień - spotkanie biesiadne na Kaniówce,

Maj – wycieczka do Istebnej i Wisły Głębce, udział Zespołu Druga Młodość w przeglądzie Zespołów w Będzinie

Czerwiec – spotkanie biesiadne przy ognisku nad Dokawą u Pani Heleny Dudy

Sierpień – wycieczka do Cieszyna i Brennej

Wrzesień – spotkanie biesiadne na Kaniówce

Październik – spotkanie z okazji Dnia Seniora,

Grudzień – spotkanie mikołajkowe, połączone ze sprawozdawczym .

Zorganizowaliśmy również wczasy dla chętnych członków Koła, w czerwcu nad morzem, a we wrześniu  na Mazurach. Staramy się nie zapominać o naszych solenizantach, dla których przygotowujemy drobne podarunki, pamiętamy także o naszych chorych, których obdarowujemy paczkami z okazji Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia. Rokrocznie, nasz „Mikołaj” przygotowuje drobne prezenty dla członków Koła. Przypomnijmy, iż Zarząd Koła ma swoje dyżury w Sołtysówce w każdy pierwszy czwartek miesiąca od godziny 15.30 do 16.30, a w miarę potrzeb również częściej. Prowadzimy zespół śpiewaczy „Druga Młodość”. Zespół ma swoje spotkania w czwartki o 15.00 na Sołtysówce.

Część imprez organizowanych przez Zarząd Koła jest finansowana ze składek członkowskich, część natomiast odpłatnie. Co roku dzięki akceptacji Rady Sołeckiej i mieszkańców Koło otrzymuje dofinansowanie ze środków, jakimi dysponuje sołectwo.

Poza tym, nie sposób zapomnieć o naszych darczyńcach i sponsorach, a są nimi Pani Edyta Głombek, Pani Barbara Psik, Pani Celina Klimek, Pan Grzegorz Wanot, Pan Sławomir Kowalski. Serdecznie im za to dziękujemy. Zaznaczyć należy również, że ciasta, które są podawane na imprezach i spotkaniach pieką członkinie naszego koła. Dziękujemy za wspólne spotkania, przyjemną atmosferę i mamy nadzieję, że ten rok spędzimy również w takim rodzinnym gronie, a zorganizowane imprezy dają nam wszystkim radość i satysfakcję

Życzymy Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku i jeszcze raz dziękujemy za każdą okazaną pomoc.

Zarząd Koł

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj