Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny: Sława, Jakub, Stefan

Zebranie w Piasku trwało niemal cztery godziny

Zebranie w Piasku trwało niemal cztery godziny. Mieszkańcy mieli sporo uwag do zarządzających gminą. To kolejne sołectwo, w którym mieszkańcy uważają, że otrzymują najmniej środków na inwestycje.

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze w Piasku odbyło się w poniedziałek, 16 lutego. Wzięło w nim udział 133 mieszkańców.

Barbara Psik, sołtyska Piasku nie miała żadnego kontrkandydata w starciu o sołtysowanie w kadencji 2015-2019. Na 133 mieszkańców obecnych na zebraniu, 118 zagłosowało za tym, by nadal pełniła swoją funkcję. Jeden głos był nieważny.

Zanim doszło do głosowania, mieszkańcy jednogłośnie udzielili absolutorium sołtysce i ustępującej Radzie Sołeckiej.

Kandydatów do nowej Rady Sołeckiej było sporo, bo aż 10. Jej członkami na nową kadencję zostali: Krystian Pastuszka, Marek Głombek, Stanisław Mazurczyk, Piotr Wanot, Urszula Wolszczak i Grzegorz Adam. Tylko trzech pierwszych członków pełniło te funkcje w poprzedniej kadencji. Do nowej Rady Sołeckiej nie startowało jej trzech dotychczasowych członków: Edyta Głombek, Adam Wójcik i Iwona Pinocy.

Mieszkańcy Piasku większością głosów przegłosowali uchwałę intencyjną w sprawie powołania Gminnej Rady Seniorów w Pszczynie, zatwierdzili też plan wydatków na rok 2015. Sołectwo dostatnie z budżetu gminy niemal 40 tys. zł. Ponad 9 tys. zł zostanie przeznaczone na oświetlenie Alei Dębowej, wsparcie otrzymają organizacje społeczne, które działają w miejscowości, sołectwo kupi też stoły i krzesła do sali środowiskowej w OSP.

pszczynska

więcej 

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj