Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 10 Sierpień 2020    |    Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

WIEŚCI Z PIOSKU ...

Szanowni Państwo, drodzy Czytelnicy naszych Wieści!

Po 12 latach redagowania naszej sołeckiej gazetki postanowiłam zrezygnować z tego zaszczytu.

W tym miejscu chciałam Państwu bardzo serdecznie podziękować za to, że przez tyle lat gazetka rozchodziła się w pełnym nakładzie i zadomowiła się u Państwa. Dziękuję naszym księżom, że umożliwili najpierw kolportaż, a w późniejszym czasie zajęli się również kserowaniem naszych lokalnych informacji.

Gazetkę zaczęłam redagować wspólnie z Grzegorzem Wanotem i Sławomirem Kowalskim od czwartego numeru, kiedy to zostałam Sołtysem Piasku. Z moich archiwalnych zapisów wynika, że było to 6 kwietnia 2003 roku.

Po latach to ja stałam się głównym „kołem napędowym” tego by gazetka była wydawana regularnie. Czasem brakowało materiałów, czasem był ich nadmiar.

Nieocenione wsparcie otrzymałam od Pani Jolanty Rudki, dyrektora naszej szkoły, której to pracownicy od samego początku informowali naszą społeczność za pośrednictwem biuletynu o wydarzeniach szkolnych i przedszkolnych.

Nasza gazetka to również źródło informacji dla członków naszych organizacji społecznych, zawsze mogłam liczyć na przewodniczących Koła Emerytów, Prezesa OSP, Prezesów KGW i KR, Zarząd KS Czarni, Zarząd Koła Hodowców Gołębi Pocztowych. W tym miejscu dziękuję również Pani Halinie Kędzior, za jej wsparcie, a także Panu Jackowi Lukaskowi, który służył pomocą techniczną.

Nie sposób wymienić wszystkich tych, którzy przez lata mi pomagali, dziękuję Wszystkim i każdemu z osobna, zarówno za pomoc redakcyjną jak i wszelkie uwagi.

Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zebrać wszystkie numery w jedną całość i opublikować kawał naszej pioskowskiej historiiJ

Z wyrazami szacunku

Edyta Głombek

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj