Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 2 Lipiec 2020    |    Imieniny: Jagoda, Urban, Otton

Wybory Prezydenckie 2015

W niedzielę 10 maja 2015 r. wybieramy prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach.
Kto może brać udział w głosowaniu?
Prawo udziału w głosowaniu (prawo wybierania) w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ma obywatel polski, który:
- najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat,
- nie został pozbawiony praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądu,
- nie został ubezwłasnowolniony prawomocnym orzeczeniem sądu,
- nie został pozbawiony praw wyborczych prawomocnym orzeczeniem Trybunału Stanu.
Godziny głosowania:
Głosowanie odbywa się bez przerwy od godziny 7:00 do godziny 21:00 w dniu 10 maja 2015 r.
W przypadku ponownego głosowania, czyli tzw. drugiej tury wyborów głosowanie odbywa się bez przerwy od godziny 7:00 do godziny 21:00 w dniu 24 maja 2015 r.
W obwodach głosowania utworzonych za granicą oraz na polskich statkach morskich głosowanie odbywa się od godziny 7:00 do godziny 21:00 czasu miejscowego.
Sposób głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej
Prawidłowe głosowanie polega na postawieniu znaku „x” (dwóch przecinających się linii w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów na Prezydenta. Postawienie znaku „x” w kratkach obok nazwisk więcej niż jednego kandydata albo niepostawienie znaku „x” w żadnej kratce powoduje nieważność głosu.
Okręgi wyborcze w Piasku
„Sołtysówka” - ul. mjr. Henryka Sucharskiego 1 - obejmuje ulice: Azalii, al. Dębową, Forsycji, Gajową, Hortensji, Jasną, Jaśminów, Kochanowskiego, Kolejową, Leśną, Magnolii, Mickiewicza, Paderewskiego, Słowackiego, Sucharskiego, Tuwima i Wolności.
Zespół Szkolno-Przedszkolny - ul. Szkolna 4 - obejmuje ulice: Dworcową, Katowicką, Korfantego, Myśliwską, Ogrodową, Osiedlową, Osowiec, Podleśną, Polną, Powstańców Śląskich, Rodzinną, Sikorskiego, Słoneczną, Studzienicką, Szkolną i Górnośląską

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj