Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny: Sława, Jakub, Stefan

Apel do mieszkańców dot. psów

Szanowni Państwo! W minionych tygodniach na terenie naszego sołectwa miały miejsce nieprzyjemne i niebezpieczne sytuacje z psami, które bezpańsko biegały po ulicach Piasku. Dzieci idące do szkoły zostały zastraszone przez te psy. Spowodowało to, że dzieci boją się same chodzić do szkoły, czy też z niej wracać. Stąd apel do Państwa, aby wykazywać większe zainteresowanie swoimi "pupilami".  

APEL DO MIESZKAŃCÓW
- W przypadku ucieczki psa z posesji należy natychmiast powiadamiać Straż Miejską w Pszczynie, tel. 32-210-43-73 lub 602-570-838. Każde zgłoszenie jest rejestrowane i łatwiej potem ustalić właściciela odłowionego psa. Podmiotem, który bezpośrednio zajmuje się wyłapywaniem bezpańskich psów na terenie gminy Pszczyna jest Miejski Zakład Zieleni, dlatego warto także sprawdzić czy zagubione zwierzę nie znajduje się już, w prowadzonym tam, punkcie zatrzymań dla bezpańskich zwierząt – tel. 32 210 36 15

- Prosimy o wyposażenie psa w obrożę, do której zostaną przymocowane dane kontaktowe właściciel np. nr telefonu. Umożliwi to, w przypadku odnalezienia zagubionego psa, na szybkie powiadomienie właściciela, a jednocześnie pozwoli na uniknięcie kosztów związanych z pobytem wyłapanego psa, w punkcie zatrzymań dla bezpańskich zwierząt w MZZ „Kępa”.

- Przestrzegajcie terminów szczepień swoich psów, szczególnie przeciwko wściekliźnie.

- Każde pogryzienie przez psa należy zgłaszać do Straży Miejskiej lub Policji. Pies, który jest sprawcą pogryzienia, musi trafić do lekarza weterynarii w celu przeprowadzenia obowiązkowej obserwacji trwającej 2 tygodnie. Obowiązek ten występuje nawet wówczas, gdy zwierzę ma aktualne szczepienia przeciwko wściekliźnie. Stosowne zaświadczenie, wydane przez lekarza weterynarii, uchroni poszkodowanego przed koniecznością przyjęcia serii bolesnych zastrzyków.

- W przypadku zauważenia bezpańskiego psa, psa rannego, zabiedzonego prosimy o kontakt ze Strażą Miejską.

- Apelujemy o pilnowanie swoich czworonogów, nie wypuszczaniu ich z posesji na noc i dokładne zamykanie bram i furtek. Osoby trzymające psy powinny mieć szczelne ogrodzenia. Interesujcie się swoimi psami, sprawdzajcie, czy są na posesji. W czasie rui zwierzęta potrafią przeskoczyć nawet wysoki płot.

- Prosimy o zwracanie uwagi na psy w czasie otwierania bram wjazdowych na posesje, gdyż obserwuje się bardzo dużo ucieczek psów w czasie wjazdu lub wyjazdu pojazdu z terenu posesji.

- Na spacer wychodzimy z psem na smyczy, a w razie konieczności w kagańcu (miejsca dużych skupisk ludzi).

- Obowiązuje zakaz wypuszczania psa do lasu (art. 166 kw.).

Pamiętajmy, że właściciel odpowiada za swojego psa. Niestosowanie się do powyższych zasad stanowi naruszenie prawa wykroczeń, a niektórych sytuacjach także prawa karnego. Właściciel może także odpowiadać finansowo za wszelkie szkody spowodowane przez zwierzę.
 
 Nie przestrzeganie ww. podstawowych zasad stanowi wykroczenie z art. 77 kw. (niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia) i jest zagrożone karą w wysokości określonej w taryfikatorze od 50 do 250 złotych. Może zostać także skierowany wniosku o ukaranie do Sądu.

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj