Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 10 Sierpień 2020    |    Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

RUSZYŁA REALIZACJA BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

Z początkiem roku w Urzędzie Miejskim w Pszczynie rozpoczęła się faza realizacji wniosków złożonych przez mieszkańców w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Od 15 stycznia trwają spotkania konsultacyjne z wnioskodawcami. W pierwszym etapie mieszkańcy przedstawiają swoje propozycje. Na tej podstawie rozpocznie się procedura związana z wykonaniem projektów, a także uzyskaniem niezbędnych zezwoleń. Na realizację zadania w budżecie gminy zabezpieczono kwotę 2 mln zł.
18 stycznia w spotkaniu organizacyjno-informacyjnym uczestniczyli przedstawiciele Rady Sołeckiej. Został omówiony projekt BO z Piasku na łączną kwotę 100 971,00 zł. Projekt zakłada wykonanie siłowni plenerowej na terenie boiska Orlik, która będzie składać się z pięciu dwustanowiskowych urządzeń posadowionych na odpowiednim podłożu, zamontowaniu tablicy informacyjnej, 4 ławek, 2 koszy na śmieci. Zostanie oświetlona boczna Katowicka (droga do Orlika), planujemy budowę 6 lamp. W budynku „Kaniówki” zostaną wymienione drzwi zewnętrzne – 3 szt jak również planujemy dokończenie nawierzchni z kostki brukowej obok budynku. Liczymy na to, iż wszystkie elementy składowe naszego projektu zostaną pomyślnie zrealizowane.

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj