Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny: Sława, Jakub, Stefan

Międzypokoleniowy czerwiec

Czerwiec to w projekcie "Rewolucje międzypokoleniowe" prawdziwe żniwa! Zaczęliśmy od międzypokoleniowych warsztatów kulinarnych (odbyły się aż 4). Gotowaliśmy pierogi na 6 różnych sposobów, karminadle, kartoflonkę, krokiety, pizzę, racuchy z jabłkami. Wzięliśmy udział w warsztatach ceramicznych (też 4 spotkania). Każdy z uczestników stworzył coś dla siebie (m.in. doniczki, lalki i anioły). Młodsze uczestniczki projektu przy okazji rozpieszczały nasze podniebienia mrożoną kawą z lodami! Skończyliśmy z kolei na międzypokoleniowej inicjatywie lokalnej. Seniorzy wraz z młodzieżą przy okazji festynu sołeckiego, jaki miał miejsce 25 czerwca, zorganizowali oraz przeprowadzili warsztaty malowania ekotoreb. W ten sposób uczestnicy projektu promowali ekologiczny tryb życia (trwała ekotorba posłuży im na wiele lat) oraz ukazali alternatywny sposób spędzania czasu wolnego. Warsztaty cieszyły się sporą popularnością. Malowano kwiaty, motyle, postaci bajkowe. Byli też tacy, co stworzyli oryginalne "tasze na geltag"! Dodatkowo jedna z młodszych uczestniczek projektu zaangażowała się w przeprowadzenie warsztatów dot. hejtu w sieci. Było trochę wiedzy, przykładów i filmów, a do tego konkurs na najlepszy plakat ukazujący problem hejtu. Zwycięzców nagrodziliśmy upominkami. A co jeszcze przed nami? Ostatnia międzypokoleniowa inicjatywa lokalna. Tym razem idziemy w ogrodnicze klimaty, ale więcej szczegółów już wkrótce!
Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ!

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj