Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny: Sława, Jakub, Stefan

Od dziś głosujemy prosimy o głosy

Pszczyński Budżet  Obywatelski 2017 - zadania z Piasku

Rada Sołecka w Piasku złożyła dwa wnioski projektów do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2017. Jeden projekt lokalny  nr 48 LOKALNE/PIASEK/Modernizacja budynków użyteczności publicznej w Piasku przy ulicy Katowickiej 63; Ośrodek Kultury Kaniówka i Salka Środowiskowa przy OSP oraz ogólnodostępnego placu zabaw przy ul. Słowackiego na kwotę 101 633,67 zł. Projekt ten zakłada remont Kaniówki, który polegać będzie na odkryciu i wzmocnieniu fundamentów, izolacji pionowej i poziomej fundamentów, uzupełnieniu tynków zewnętrznych, pomalowaniu ścian zewnętrznych budynku. W salce środowiskowej przy OSP zaplanowano zakup i zamontowanie klimatyzacji oraz rolet zewnętrznych. Projekt dotyczący modernizacji placu zabaw zakłada wymianę starych i zniszczonych urządzeń zabawowych – „domek ze zjeżdżalniami” oraz  „huśtawki z oponami”. 

tu zagłosuj

Drugi nasz projekt to projekt ogólnogminny  nr 7 OGÓLNOGMINNE/Remont cmentarza komunalnego – wykonanie nowych alejek, wymiana bramy i furtki oraz małej architektury, budowa oświetlenia głównej alei. Projekt na kwotę 100 000,00 zł, którego założeniem jest: wykonanie projektu nowych  alejek na cmentarzu oraz ich budowę poprzez ułożenie chodników z tej samej kostki brukowej z której wykonana jest główna aleja. Wymianę głównej bramy i furtki, zdemontowaniu starych zniszczonych elementów i wymianie na nowe. Wymianie tablicy informacyjnej i 2 ławek. Zakup 2 koszy na śmieci. Demontaż starych i montaż nowych elementów w te same miejsca. Montaż koszy obok ławek, nasada  krzewów wokół toalet. Planuje się budowę oświetlenia głównej alei - wykonanie projektu i montaż kilku energooszczędnych latarni (niskie parkowe).

tu zagłosuj

16 września br zaczyna się najważniejszy etap, walka o głosy społeczności lokalnej - mieszkańców Piasku – w przypadku projektów lokalnych. Na projekty ogólnogminne głosują mieszkańcy całej gminy Pszczyna. Pamiętajmy, jedynym, prawdziwym gwarantem przekazania projektu do realizacji jest szerokie poparcie społeczne. A więc, zachęcam Państwa już dziś do głosowania i poparcia naszych projektów, bo tak naprawdę to wszystko w Państwa rękach równocześnie to czy dane propozycje zostaną ujęte w Budżecie Gminy na rok 2017 i zrealizowane w przyszłym roku. Zasady tegorocznego głosowania zgodnie z regulaminem są następujące:

•głosować mogą mieszkańcy gminy Pszczyna, którzy ukończyli 15 lat ( do 16.09.2016 r. włącznie)

•oddajemy jeden głos na projekt lokalny i jeden głos na projekt ogólnogminny 

•głosujemy w wersji elektronicznej www. i tradycyjnie papierowej

•głosujemy od 16 września br od godz. 00:00 do 02 października br do godz. 00:00

•głosowanie w wersji papierowej przeprowadzone będzie na opieczętowanych kartach do głosowania, które wrzucane będą przez Państwa do opieczętowanej i zaplombowanej urny wyborczej w udostępnionych miejscach.

•na karcie do głosowania stawiamy znak „X” przy projekcie na który chcemy oddać głos, wpisujemy imię i nazwisko, PESEL, podpisujemy oświadczenia.

Liczę na Państwa zaangażowanie i poparcie naszych wniosków. Oddając swój głos na nasze projekty dołożycie Państwo starań aby w naszym sołectwie w przyszłym roku  pozostało ponad 200 000,00 zł w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego i niezależnie od tego co znajdzie się w budżecie gminy na rok 2017. Te zadania będą naszymi „pewniakami”. Wierzę, że wspólnie uda się nam zrealizować powyższe inwestycje a środki te zostaną w Piasku. Wystarczy tylko oddać swój głos na projekt ogólnogminny nr 7 i lokalny nr 48. Sięgnijmy po tę możliwość i zainwestujmy w wizerunek Piasku.

Gdzie i kiedy można oddać głos metodą papierową:

W każdą sobotę i niedzielę (począwszy od niedzieli 18 września) przed i po mszy św. przy domu parafialnym

W OSP w każdą środę w godzinach 16:30 – 17:30

Od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 -21:00 ul. Jasna 8 (Marek Głombek)

 

 

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj