Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 24 Lipiec 2021    |    Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA GŁOSY

Z radością informujemy, że dzięki zaangażowaniu mieszkańców Piasku, tegoroczny Pszczyński Budżet Obywatelski okazał się naszym dużym sukcesem. Do Piasku popłyną środki zarówno z puli projektów ogólnogminnych jaki i puli projektów lokalnych. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy głosowali, zachęcali do głosowania swoich znajomych i członków rodziny. To nasz wspólny sukces.

Szczególnie cieszy nas wygrana w głosowaniu na projekty ogólnogminne, dzięki której pozyskaliśmy środki na remont cmentarza komunalnego 100 tys zł. Łącznie na projekt „Remont cmentarza komunalnego - wykonanie nowych alejek, wymiana bramy i furtki oraz małej architektury, budowa oświetlenia głównej alei” oddano 1268 głosów.

Aż 748 głosów oddano na nasz lokalny projekt „Modernizacja budynków użyteczności publicznej w Piasku przy ulicy Katowickiej 63; Ośrodek Kultury Kaniówka i Salka Środowiskowa przy OSP oraz ogólnodostępnego placu zabaw przy ul. Słowackiego”.

Nasze projekty uzyskały największą liczbę głosów w obu kategoriach.

 Dla zainteresowanego obserwatora dało się zauważyć niepokojącą sytuację polegającą na znacznym i gwałtownym przyroście głosów na jednym z projektów ogólnogminnych. W przeciągu dwóch dni na projekt oddano ponad 800 głosów. Sytuacja ta wzbudziła obawy wnioskodawców naszego projektu o nieprzestrzeganie regulaminu głosowania Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Postanowiliśmy zwrócić się na piśmie  do Burmistrza Pszczyny Pana Dariusza Skrobola o wyjaśnienie tej sprawy. W załączniku pismo i odpowiedź.

 

Pismo do Burmistrza

Odpowiedź Burmistrza

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj