Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 10 Sierpień 2020    |    Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Czarni Piasek w kryzysie, proszą o wsparcie

Piłkarska drużyna seniorów zajmuje pierwsze miejsce w klasie B, juniorzy starsi Czarnych są liderami tabeli w swoich rozgrywkach. Klub z Piasku boryka się jednak z problemami organizacyjno-finansowymi i apeluje o pomoc do mieszkańców miejscowości.

Problemy organizacyjne klubu sportowego z Piasku trwają już kilka miesięcy. W sierpniu z funkcji prezesa zrezygnował Grzegorz Ryguła, który poświęcał klubowi mnóstwo czasu i trzymał w ryzach całą działalność organizacyjną. Do tej pory nie udało nam się znaleźć osoby na jego miejsce - mówi Michał Pawlak, sekretarz KS Czarni Piasek. A pracy jest sporo. Od przygotowania boiska, przez sprawy organizacyjne związane z funkcjonowaniem drużyn piłkarskich, po zachęcenie mieszkańców czy przedsiębiorców do wsparcia klubu.
- Od wielu lat pieniądze, które otrzymujemy z Urzędu Miejskiego w Pszczynie mogą być przeznaczane tylko i wyłącznie na sport młodzieżowy. Od 2013 roku, gdy przejęliśmy klub od poprzedniego zarządu zrobiliśmy wiele, by były one pożytkowane w sposób przynoszący wymierny efekt. Taki efekt widzimy - po wielu latach do seniorskiej drużyny dołączają chłopcy z Piasku, wychowankowie wyszkoleni przez nas - mówi Michał Pawlak.
Problem zaczyna się, jeśli chodzi o finansowanie drużyny seniorów. W Piasku od 2013 roku piłkarze nie dostają żadnych pieniędzy za grę. Klub jest w 100 procentach amatorski. Koszty funkcjonowania seniorskiej drużyny są jednak spore. Zaczynając od około 1500 zł opłat startowych dla Podokręgu Tychy, poprzez kary finansowe za żółte i czerwone kartki, wydatki na sędziów (ok. 250 zł za mecz u siebie), a na wynagrodzeniu dla trenera wcale się nie kończy - wylicza Pawlak. Sekretarz klubu dodaje, że i tak sporo wzięli na siebie sami piłkarze, którzy jeżdżą na mecze swoimi samochodami, a po meczach sami organizują sobie grilla.
- Borykamy się z problemami finansowymi. Obecnie wciąż jest nas za mało, jeśli chodzi o zarząd. Brakuje nam osób nie tyle do pracy fizycznej przy boisku, co raczej do nakłonienia przedsiębiorców z naszej miejscowości do wsparcia klubu. W miejscowościach ościennych, jak Jankowice, Studzienice czy Rudołtowice, kluby sportowe wspierają firmy z tych wsi. My nie oczekujemy jakichś kosmicznych kwot. Niech kilka osób czy firm przekaże nam miesięcznie 200-500 zł. W zamian oczywiście oferujemy reklamy na koszulkach, boisku czy stronie internetowej. Wierzę, że w największym sołectwie gminy Pszczyna także są firmy, które chciałyby nam pomóc - mówi Pawlak.
 Klub można wesprzeć wpłacając pieniądze na konto 04 8448 0004 0000 1528 2001 0005 (Bank Spółdzielczy w Pszczynie). Osoby mogące wesprzeć klub proszone są o kontakt z działaczami pod numerem telefonu - 665 578 385. 
KS Czarni Piasek

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj