Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 2 Grudzień 2020    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

BIEG ULICAMI PIASKU DLA KULEJĄCYCH ANIOŁÓW

Rozpoczynamy przygotowania do uroczystego otwarcia „Domu Kulejących Aniołów“, którego oddanie do użytku planowane jest w pierwszym kwartale 2017 roku. Z tej okazji 10 grudnia 2016 r. o godzinie 13.00 na ulicach Sołectwa Piasek przeprowadzony zostanie bieg „Mikołaje - Aniołom“.

Każdy z uczestników na starcie otrzyma czerwoną czapkę, która przypominać ma obchody Dnia Świętego Mikołaja. W zależności od kondycji uczestnicy do pokonania mieć będą dystans 5 lub 10 km. Na dystansie 5 km swoich sił spróbować mogą biegacze, rolkarze, osoby na wózkach inwalidzkich a także miłośnicy chodzenia z kijami. Z odcinkiem 10 km zmagać się już będą tylko biegacze i osoby uprawiające nordic walking.  

Zarówno start jak i meta biegu zlokalizowane zostaną na drodze dojazdowej do „Domu Kulejących Aniołów“, której budowę zakończonono kilka dni temu. Dochód z imprezy przekazany zostanie na dokończenie budowy wspomnianego obiektu. Jak zapowiadają organizatorzy w dniu tym upominki od Świętego Mikołaja spadać będą nawet z nieba... zaś wszyscy kibice znajdujący się na trasie biegu spotkać będą mogli Mikołajów z Łąki przekazujących słodkie upominki oraz kwestujących na rzecz „Kulejących Aniołów“.

10 grudzień będzie także dniem otwartym „Domu Kulejących Aniołów“, gospodarze zapraszają do zobaczenia jak niewiele już brakuje by w obiekcie swoje ukojenie znaleźć mogli ludzie, którym zdrowie nie pozwala na życie bez opieki i pomocy osób sprawnych fizycznie i umysłowo. Odwiedzających zapraszamy na smaczną grochówkę przyrządzoną przez strażaków OSP, a także kawę i herbatę po trudach kibicowania zawodnikom na mroźnej trasie biegu. Osoby chętne mogą przynieść słodycze, które pozwolą na uzupełnienie spalonych kalorii biegaczom.

JEDNOCZEŚNIE ORGANIZATORZY PRZEPRASZAJĄ MIESZKAŃCÓW ZA UTRUDNIENIA DROGOWE W DNIU BIEGU. 

WIĘCEJ

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj