Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 10 Sierpień 2020    |    Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Rada Sąsiedzka

Proponujemy powrót do otwartej formuły Rady Sąsiedzkiej, tym bardziej, że to rozwiązanie spotkało się z aprobatą ze strony Radnych Rady Miejskiej oraz Burmistrza Pszczyny. Dobiegł końca proces wyboru propozycji projektów do trzeciej już edycji Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego, w ramach zasad, które sami Państwo, jako mieszkańcy mogą ustalać. Rozpoczęliśmy proces zmian od spotkań w ramach Rad Sąsiedzkich w 2015 roku. W kolejnej edycji konsultowaliśmy z Państwem ewentualne zmiany podczas zebrań Rad Osiedlowych i Sołeckich. W tym roku, chcielibyśmy zaproponować powrót do otwartej formuły Rady Sąsiedzkiej, tym bardziej, że propozycja spotkała się z aprobatą ze strony Radnych Rady Miejskiej oraz Burmistrza Pszczyny. Na wspólnym posiedzeniu Komisji Budżetu, Komisji Gospodarki oraz Komisji Spraw Społecznych, w dniu 2 października 2017 r., przyjęto wniosek by zwołać Radę Sąsiedzką - cykl otwartych spotkań poświęconych ewaluacji Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego oraz przygotowaniu propozycji zmian do zasad kolejnych edycji.

Zapraszamy na cykl spotkań pod wspólną nazwą RADA SĄSIEDZKA. Spotkajmy się:

13 listopada, o godzinie 17:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie;

20 listopada, o godzinie 17:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie;

27 listopada, o godzinie 17:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie;

                                                                                                Źródło UM w Pszczynie

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców do udziału w spotkaniach. Istnieje również możliwość zorganizowania Rady Sąsiedzkiej w naszym sołectwie. Zatem wszystkich zainteresowanych takim spotkaniem, w celu omówienia zasad Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego, poddania dyskusji pomysłów i uwag, wprowadzenia zmian w regulaminie prosi się o kontakt z sołtysem tel. 601 74 71 77 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i podanie propozycji terminu spotkania, które może zostać zorganizowane w Kaniówce czy salce OSP. Termin takiego spotkania zostanie  wcześniej ogłoszony.  

 

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj