Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny: Sława, Jakub, Stefan

STRAŻACY PROSZĄ O 1 % NA NOWY SAMOCHÓD

 

W imieniu Mieszkańców Gminy Pszczyna i Zarządu OSP w Piasku zwracamy się, w sposób szczególny w tym roku, z prośbą o przekazanie 1% podatku za rok 2017 na rzecz naszej jednostki. 

Sami dokładamy wszelkich starań, aby nasza jednostka była jak najlepiej wyposażona, by mogła Państwu efektywnie pomagać. Dzięki naszym zabiegom udało się w tym roku pozyskać dotację od Marszałka Województwa Śląskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w kwocie 100 tys. złotych na zakup nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Brakującą kwotę ok. 100 tys. złotych chcemy pozyskać częściowo z dotacji gminnej, ze zbiórki publicznej i z Państwa darowizny w formie 1% podatku. KRS 0000288347

Szanowni Państwo w 2017 roku obchodziliśmy mały jubileusz 10 lat od reaktywacji jednostki OSP w Piasku. Przez ten czas staraliśmy się udowodnić, że warto w nas inwestować. W ciągu tych dziesięciu lat wybudowaliśmy własnoręcznie garaże, zmodernizowaliśmy istniejący budynek. Oczywiście, co najważniejsze w naszej działalności to blisko 250 interwencji związanych z ratowaniem życia i mienia mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

Pojazd, który planujemy zakupić służyłby przede wszystkim do interwencji przy małych pożarach, do ratownictwa technicznego na drogach, do usuwania skutków podtopień (zalanych piwnic), likwidowania miejscowych zagrożeń, np.: powalonych drzew i konarów. Mamy nadzieję, że tak jak w minionych latach, również w tym roku wspomogą Państwo naszą inicjatywę i w roku 2018 samochód ratowniczo-gaśniczy będzie służył wszystkim mieszkańcom potrzebującym pomocy.

 

z poważaniem

 

Marek Głombek

Prezes Zarządu

OSP w Piasek

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj